Konut Yönetici Seçimi

Muğla Marmaris emlak piyasasında satılık ev aldınız zaman kat mülkiyeti açısından konut yönetici seçimi ve ne kararlar alındığını araştırdınız mı? Keza Selimiye emlak sektöründe her ne kadar site yaşamı az olsa da ayni sorgu geçerlidir. Apartman veya sitelerde yönetim konusun sürekli arz etmesi gereken bir kavram olduğu için asıl yöneticilerin yanında ayrıca olağanüstü hallerde yönetimi devam ettirecek olan yedek site yöneticileri belirlemekte doğru bir seçim olacaktır.

Bu konuda Marmaris emlak konut sektöründe herhangi bir yasal zorunluluk olmamakta birlikte karar tamamen site veya apartman sakinlerine aittir. Özellikle yöneticilerin hastalık, ölüm, seyahat veya buna benzer sebeplerden dolayı yönetimi aksatmaları durumunda idari işlemlerde her hangi bir şekilde sorun yaşanmaması için yedek yönetici seçimi yapılması da önerilmektedir. Kat mülkiyeti kanunu bu konuda kesin bir madde içermemekle birlikte kararı tamamen site sakinlerine bırakmaktadır.

Yedek Yöneticilerin Görevleri

Özellikle kalabalık kitlelerin yaşadıkları site veya apartmanlarda son derece önemli olan yönetim konusu kesinlikle ara verilmeden ve aksatılmadan yapılmalıdır. Site sakinleri için son derece önemli olan hizmetlerin devamlı olarak sağlanması ve denetlenmesi gibi konular hakkında çok ciddi görevler yürütmekte olan yöneticiler aynı zamanda site yönetiminin yasal mevzuatlarını da yerine getirmektedirler. Dolayısı ile bu işlemlerde yaşanacak bir aksama çok ciddi sıkıntılara da neden olabilmektedir. Bu sebeple günümüzde birçok site veya apartmanda yedek yönetici seçilmesi oldukça yaygın görülmekte olan bir durum haline gelmiştir. Zaten tüm resmi kurumlarda da uygulanmakta olan bu sistem sayesinde tüm yönetim işleri bireylere bağlı kalmaksızın aralıksız olarak sürdürülebilmektedir. Bu sistem istenen tüm apartman ve sitelerde isteğe bağlı olarak uygulanabilmektedir.

Apartmanda Yedek Yöneticilerin Önemi

Önemli olan seçilen yedek yöneticilerin tıpkı asıl yönetici gibi tüm kural ve kanunlara tam anlamı ile hakim olmaları ve devraldıkları tüm işlemleri rahat bir şekilde yürütecek düzeyde bilgiye sahip olabilmeleridir. Özellikle muhtasar beyanname doldurmak veya gelir gider defteri hazırlamak gibi konularda yeterli olan kişilerin yedek yönetici olarak seçilmeleri en doğru karar olacaktır. Yöneticilerin işlerini yapamayacak durumlarda olduklarında site veya apartmanlarda yaşayan kişilerin yaşam ve hizmet standartlarının düşmemesi gerekmektedir. Bu sebeple artık birçok sitede veya apartmanda insanlar seçecekleri yedek yöneticiler sayesinde asıl yöneticinin yokluğunda yaşanacak sorunlara karşı bir önlem alabilmektedirler.

Marmaris Emlak Haber

 

Hakkında

2ooo yılından beri kendi aile şirketinde yöneticilik yapıyor. Evli. Marmariste yaşıyor.

Tagged with: , , ,
marmaris emlak kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: