Emlak Sektörü

emlak-bilgi-bankası

25 yıl aralıksız Marmariste alım satım bazında satış süreci yöneten Gönenç Emlak Şirketi emlak sektörü hakkında makaleyi paylaşıyor.

Emlak Danışmanlığı gittikçe büyüyen ve her geçen gün büyük sorumluklar getiren bir meslektir. Artık çok ciddi bir gayrimenkul sektörü içinde yer almaktadır. Eski zamanlarda olduğu gibi bu iş hakkında bilgisi olmayan ve her emekli olan kişinin bir emlak ofisi açması gibi bir durum söz konusu değil. Emlak sektörü insanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp onların talep ve bütçesine uygun olarak mekanları bulup müşterileri en iyi şekilde memnun edebilme adına hızla yol kat etmektedir. Turizm beldesi Marmaris Emlak Piyasasında bu mesleği sürdürmek düşünüldüğü gibi kolay bir iş değildir.

Emlakçı denince akıllara ilk gelen ev bulan, arazi ve ofis kiralayıp satan aracı kişiler gelmektedir. Aslında yapılan iş bu kadar basit değildir. Emlak sektörü ile halka hizmet veren kişiler gerekli belgeleri yasalara uygun olarak hazırlayıp onları takibini de yapmaktadır. Noter huzuruna gidildiğinde bütün belgelerin düzgün ve eksiksiz olarak hazırlanmış olması gerekmektedir.

Bu sayede devir işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleşebilmektedir.İşinde uzman emlakçılar müşterisinin neyi nasıl istediğini ve ne kadar bütçe ayırabileceğini bilir. Bu sayede bütün evraklarını alfabetik sıraya göre düzenli olarak ayırır. Bu sayede İstediği belgeye zaman kaybetmeden çok kolay bir şekilde ulaşır. Bu iş hız ve hata kabul etmemektedir.

Emlak Danışmanı Neden Sorumludur?

Emlakçıların sorumlulukları ve yaptıkları iş oldukça önemlidir. Danışmanın sahip oldukları sorumlulukların en başında sahip oldukları müşterilerinin portföylerini iyi  bilmeleri gelmektedir. Bundan sonra sorumluluklarında bulunan arazi, ev, arsa ve villa benzeri gibi yerlerin bütün donanım ve bilgilerini  iyi  bilmeleri gerekmektedir. Uzman danışman sahip olduğu yerlerin bilgilerini en iyi şekilde bilen bu yerleri müşterilerin istek ve önerilerine en uygun şekilde seçerek onları mutlu edebilendir. Bunların yanı sıra gerekli olan evrakları düzenli  tutarak yasalara mevzuata hakim olmaları gerekmektedir.

Gayrimenkul Sektörü

Emlak sektörü sadece ticaret olarak bilinmemelidir. Bu sektörle ilgili bütün yasalara hâkim olmak gerekmektedir. İnsan ilişkilerinin kuvvetli olması gerekir ve müşteri memnuniyeti odaklı olunmalıdır. Kısaca bu sektörü büyük sorumluluk gerektirten, bilgi ve donanım ile yapılan uzmanlık gereksinen iştir. Her geçen gün gelişmekte olan inşaat sektörü ile paralel olarak emlak sektörü de büyük ilerlemeler kat etmektedir.

Marmaris Blog

marmarisboxlogo

 

Hakkında

2ooo yılından beri kendi aile şirketinde yöneticilik yapıyor. Evli. Marmariste yaşıyor.

Tagged with: , , , , ,
marmaris emlak kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: