Doğru Zamanda Ev Almanın Sırrı

gonenc-emlak-2018

Gönenç Emlak Şirketi doğru zamanda ev almanın sırrı üzerine irdeleme yazısını paylaşıyor. 2018 yılına hazırız.  Firmamız 24 ncü hizmet yılında, bilgi deneyim, birikimlerimizi paylaşmaya devam edeceğini, önemli fırsatları sektöre sunacağını açıkladı.

Doğru zamanda ev sahibi olmak için birçok insan çaba harcar. Bunun dışında herkes ev sahibi olabilmenin hayalini kurar.  Konut sahibi olma hayalinin elbette gerçeğe dönüştüğü ve dönüşeceği zamanlar olmaktadır. İşte bu zamanlarda dikkat edilmesi gereken bazı konular ve detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar ve konulara dikkat edilir ise karlı bir kazanç sağlanmış olunur.

Bu detaylardan bir tanesi ev sahibi olmak için doğru zamanı kollamaktır. Doğru zamandan kasıt ise ev satış fiyatlarının daha uygun olduğu mevsim ve dönemlerdir. Mevsimlerde konut fiyatlarına bakıldığı zaman yaz ve bahar aylarında konutların daha yüksek olduğu kış aylarında ise konut fiyatlarının daha uygun olduğu gözlenmektedir. Bunun en önemli nedeni ise konut alımlarının yaz ve bahar aylarında daha fazla yapılmasından kaynaklanmaktadır. Bu aylarda talepler daha çok olduğu için fiyatlarda değişiklik gözlenmektedir.

Konut satın alıken neler yapılır?

Uygun fiyata doğru zamanda konut almak için biraz sabırlı ve araştırmacı olmak gerekmektedir. Konut alınacağı zaman nakit para yok ise bankadan kredi kullanımı ile konut alınabilmektedir. Bu durumda bütün bankaların faiz oranları araştırılmalıdır ve faiz oranlarının düşük olduğu dönemler seçilmektedir. Bunun yanı sıra ödeme durumuna göre vade süresinin kısa olması da önemli bir husustur. Vade süresi uzadıkça vade farkı da artacaktır. Fazla ödenen vade farkı ile ev fiyatı daha yüksek hale gelir.

Bunların yanı sıra evler araştırılmalı ve ev alınacak olan mevsime dikkat edilmelidir.

Uygun fiyatla ev alımı

Emlak piyasasında uygun fiyata konut almak birazda kişilerin dikkat etmesi gereken husustur. Bazı konuları göz önünde bulundurarak hesaplı hareket edilmelidir. Konut projeleri yapılmaktadır. Yapılan bu konut projelerini takip ederek o projelerden konut alımı yapılabilir. Bu projeler ile daha uygun fiyatlara ev alabilirsiniz. İnşaat halinde olan evler daha uygun fiyata satılır iken bitmiş olan binaların fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Özellikle sıfır ev sahibi olmak isteyenler için konut projeleri kaçırılmayacak fırsatlar ve imkânlar tanımaktadır. Bazı projelerde banka kredisiz taksit imkânları bulunmaktadır. Bankadan kredi almak istemeyenlerin ev sahibi olabilme imkânı olmaktadır.

Marmarisbox  –   Marmaris Blog Gönenç Emlak

 

 

 

 

Hakkında

2ooo yılından beri kendi aile şirketinde yöneticilik yapıyor. Evli. Marmariste yaşıyor.

Tagged with: , , , , , ,
marmaris emlak kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: