Marmariste emlak yatırım

konut

Gonenc Emlak Şirketi Marmaris emlak yatırım fırsatlarının bitmediğini açıkladı. Gayrimenkul sektöründe 22 yıl üzerinde danışmanlık hizmeti veren şirketimiz yatırımcılara yönelik ilan ve projeler sunmaya devam ediyor. Konut satın almak da yatırım amacına uygunluk taşıdığından, dikkat edilmesi gerekenler için özenli olunması istendi.

Yatırım İçin Alınacak Evde Aranacak Önemli Özellikler

Aldığımız evde oturmak dışında yatırım amaçlıda satın alan yada almak isteyen kişi sayısı günümüzde çok fazladır. Yatırım için veya içinde yaşamak için alınan Marmariste satılık ev arasında bir takım bazı farklılıklar olmaktadır, arada bulunan farkı şöyle özetleyebiliriz.Oturmak amacıyla alınan evde bazı özellikler aranır,evin kaç oda olduğu, kaçıncı katta olduğu, bahçe, balkon sayısı, asansör, evin büyüklüğü, garaj, yer döşeme ve fayans gibi özelliklerinin kaliteli olması ve sayamadığımız şartlar aranmaktadır.Yatırım amaçlı alınan emlak tabii ki yukarıda bahsettiğimiz özellikler aranmakta lakin kiraya vermek için alınıyorsa bu özellikler pek fazlada önem taşımaz.

Yatırım İçin Alınacak Evde Aranacak Önemli Özellikler

Gayrimenkulün tapu durumu mutlaka araştırılmalı

Bu husus aslında oturum,  yatırım, amaçlı ne konu olursa olsun dikkat etmeniz gereken önemli konudur. Alacağınız gayrimenkulün yasal durumunu iyi şekilde inceleyin. Bölgenizde bulunan, tapu müdürlüklerinden tüm bilgileri alabilirsiniz.

Almak istediğiniz Evin arsasının durumu

Arsasının, toprak kayması,su taşkınlığı,gibi zararlara yol açacak durumda olmamasına dikkat etmelisiniz.

Alacağınız Evin büyüklüğü ve oda sayısı

Amacınız yatırım ise alınan  evde 3+1 veya 4+1 şeklinde büyüklükler ev fiyatlarında yükselme sağlar, fakat evi kiraya vermenizde fazla faydalı değildir.

Yatırım amacıyla alınan evde 3+1 – 4+1 almak zorunda değilsiniz 4+1 yerine iki adet 2+1 alınabilmekte. Şuna dikkat etmek lazım ki 2 tane 2+1’in kira geliri 1 tane 4+1’den kirasından daha fazla kazanç getirmektedir. Marmariste kiralık ev bulmak artık çok zorlaşmaktadır. Bu konu hakkında bizden bilgi alabilir en kazançlı yatırımı yapmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Aidatlara çok dikkat!

Arzuladığınız evi oturmayıp kiraya vermeyi düşünüyorsanız çok konforlu daire almanıza gerek yok. Lüks, konforlu daireler bildiğiniz gibi gideri yüksek apartmanlarda olur.  Apartmanın aylık aidatının yüksek olması anlamını taşır.

Beğendiğiniz evin bölgesi

Beğendiğiniz evin gelişmekte olan bölgede olmasına özen gösterin. Gelişmeye açık olan ve ulaşımı kolay olan bölgeler tercih etmelisiniz, okul, hastane, terminal, ulaşım güzergahı olmasına dikkat edin. Alacağınız evin bölgesi saydığımız kriterlere uygunsa hem yatırım hedefli değer kaybetmez, oturacaksınız sizin içinde çok daha rahat olacaktır. Dileriz gönlünüzce eviniz olsun.

Gonenc Emlak Şirketi 90 252 4133090 – 90 532 3120116

Hakkında

2ooo yılından beri kendi aile şirketinde yöneticilik yapıyor. Evli. Marmariste yaşıyor.

Tagged with: , , , , , , , ,
emlak, marmaris emlak, marmaris haber kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: