Marmaris Satılık Emlak

Muğla Marmaris emlak piyasası; 2015 yeni yılına girdiği bu ilk hafta sonrasında, ikinci el gayrimenkul satışları seviyesinde herhangi bir değişiklik görünmüyor. Birinci el konut satışları,daha çok inşaat şirketleri tarafından satılırken,  yeni olmayan evlerin önemli kısmı,profesyonel danışmanlık hizmeti alınarak satılmaktadır.

Genellikle konut kredisi kullanılarak  gerçekleşen satış işlemleri izlenmektedir. Evin satış fiyatının, eksper tarafından onaylanmış etiketi üzerinden, %75 tutarı kredilendirilerek alışveriş gerçekleşmektedir.

Ekonomide “homo ekonomicus” olarak adlandırılan, ekonomik düşünen insan; yani, en kalitelisini en ucuza satın almak, davranış biçimi, genel alıcı eğilimini yansıtmaktadır. Daha cok; 25-40.000-TL nakit;  üzeri kredi talebi ile gayrimenkul piyasasına çıkan alıcı profili, haklı olarak her yeri aradıktan, araştırdıktan sonra emlak danışmanına gitmektedir.  Sektörde “yatırımcılar”,  olarak adlandırılan alıcılar;  sıkışmış ihtiyaçtan yarı fiyatına emlak almak isteyenler,talep dışı değerlendirilmektedir. Bu talepler icra dairelerine, açık arttırma ile satışlara yönlenmektedir..  Bu konu ise ilgimizin dışında kalmaktadır.

En çok talep alan evler, Marmaris satılık emlak için; Merkez, Sarıana, Pazar yeri çevresi olmaktadır. 2+1 daire fiyatları yaş, metraj, kalite lokasyon durumuna göre, 130.000-140.000-TL civarında hemen alıcı bulmaktadır. Özellikle krediye uygun olan konutlarda, 60 ay vadeli kullanılan kredi tercihi ile satışlar gerçekleşmektedir. Son dört-beş aydan bu güne fiyatlarda, artan talepten kaynaklanan yükselme vardır. Artık; düzgün, kaliteli daire fiyatı 160-200.000-TL fiyat etiketleri görmektedir. Yeni satılık dairelerde ise; taban fiyatı 300.000-TL sevilerinden başlamaktadır. Önümüzdeki günlerde, dış dinamiklerde ciddi bir değişiklik olmadığı taktirde, fiyatlarda herhangi bir düşme beklenmemektedir.

Reklamlar
Hakkında

2ooo yılından beri kendi aile şirketinde yöneticilik yapıyor. Evli. Marmariste yaşıyor.

Tagged with: , , , ,
emlak kategorisinde yayınlandı
3 comments on “Marmaris Satılık Emlak
 1. marmarisnews dedi ki:

  İkinci el satılık daire fiyatlarında 3+1 ev fiyatları daha farklıdır.

  Beğen

 2. marmarisbox dedi ki:

  2015 yılı Marmaris emlak fiyatlarında yükseldi. Satış işlemlerinde rutin alış veriş devam ediyor. Yeni sezon başlangıcı beklenti nedeniyle daire fiyatları hareketli. Seçimlere kadar bir değişiklik beklenmiyor.

  Beğen

 3. mehmetgonenc dedi ki:

  Reblogged this on Mugla Marmaris Emlak and commented:
  Marmaris satılık emlak ilanları veriliyor.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: